Farmářské slavnosti Ministerstva zemědělství

Úspěšný projekt Farmářské slavnosti Ministerstva zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství vstupuje do dalšího ročníku. Brány šesti vybraných rodinných farem oceněných v soutěži Farma roku se budou návštěvníkům otevírat i v roce 2013 v různých krajích už od května. Zemědělci nabídnou rodinám zábavu i poctivou chuť domácích potravi. Farmářské slavnosti Ministerstva zemědělství

Farmářskými slavnostmi chceme rodičům a jejich dětem přiblížit pravý život na venkově. Díky tomuto projektu může veřejnost poznat život na rodinných farmách a děti se na nich mohou formou hry seznámit s tradičním českým zemědělstvím. Kromě toho ale rodiny chceme ještě blíže seznámit s další možností, jak nakupovat čerstvé potraviny, kterou je prodej ze dvora,“ poznamenal ministr zemědělství Petr Bendl. Ten se dlouhodobě snaží prosazovat
kvalitní tuzemské potraviny na trhu. Jeho prioritou je také zvýšení zájmu spotřebitelů o prodej čerstvých produktů, jako jsou vejce či včelí med přímo od farmářů. Právě Farmářské slavnosti pomáhají rodinám osobně se seznámit s produkty farmářů v okolí. Zájem o prohlídku farem je vysoký. To mimo jiné potvrzují loňské statistiky. Na zemědělské statky v rámci Farmářských slavností zavítalo na 30 tisíc lidí. Letos Ministerstvo zemědělství očekává podobnou účast, na návštěvníky čeká i řada novinek.

„Dětem jsme se rozhodli přiblížit venkov zlepšit jejich vztah k půdě a poctivé práci například pomocí kreslených postaviček. Pro rodiče nově připravujeme také lákavé ochutnávky potravin z lokální produkce oceněných značkou Re- gionální potravina nebo informační brožurku o prodeji ze dvora,“ vysvětluje několik novinek ředitelka Odboru komunikace na Ministerstvu zemědělství Eva Chaloupková.

Celodenní akce Farmářské slavnosti se uskuteční ve Středočeském, Plzeňském, Jihočeském, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Libereckém kraji od května do září. Více infor- mací lze získat na webové stránce www.farmarskeslavnosti.cz a na sociální síti Facebook.

Nabízíme ubytování na naší farmě v Třeboni

 

Dovolená 2019 - akce v Třeboni

Dovolená 2019 - akce v Třeboni

Plánujete si dovolenou na rok 2019? Prohlédněte si plánované akce v Třeboni a vyberte si třeba podle termínů některé z nich. Těšit se můžete na tradiční akce, jejichž termíny jsou známe, ale i na nové akce.

více

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni 25. května 2019

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni 25. května 2019

Otevírání lázeňské sezony patří v Třeboni již k tradičním akcím. Letošní slavnostní otevření proběhne v sobotu 25. května 2019. Celý den je vstup na všechny kulturní akce v programu ZDARMA.

více

VIDEO z penzionu

VIDEO z penzionu

Projděte se penzionem během krátké chvíle, prohlédněte si video

více

Penzion na Facebooku!

Penzion na Facebooku!

Podělte se o fotografie z Vaší dovolené v penzionu Mlýnský Dvůr.

více

Opékání selete či jehněte na rožni

Jedinečnou příležitost a skvělý gurmánský zážitek nabízíme pro hosty našeho penzionu.

více

Ubytování na farmě

Ubytování na farmě

V průběhu Vašeho pobytu se můžete zapojit do zemědělských prací a péči o zvířata.

více
Ubytování TřeboňMlýnský DvůrinformaceceníkKontaktslužby
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím