Výlov rybníka Svět - 18. – 21. listopadu 2014

V podzimních měsících jsou na Třeboňsku již tradičně největší událostí výlovy rybníků. V letošním roce bude probíhat výlov rybníka Svět, který se nachází přímo v Třeboni. Samotný výlov začíná v úterý 18.11. a potrvá do pátka 21.11.2014. Už od 7 hodiny ranní se můžete těšit na krásnou podívanou v podobě zátahu rybářských sítí a výlovu ryb.

Na výlovu rybníka Svět si můžete zakoupit i živé ryby a nebude chybět ani občerstvení.

Rybník Svět (214 ha) se loví každé dva roky.

Z historie rybníka Svět

Rybník byl vybudován regentem Jakubem Krčínem z Jelčan (ten vybudoval i rybník Rožmberk) v 70. letech 16. století. Dřívější název byl Nevděk, protože kvůli jeho výstavbě bylo zbouráno Svinenské předměstí města Třeboně. Naproti hlavnímu přístavišti můžete vidět menší ostrov, na kterém stojí studna z roku 1379 - ta pochází z doby, kdy rybník ještě neexistoval. Než byl rybník vybudován, stála zde dokonce i kaple a špitál, domy a další budovy.

Zajímavosti

Z hráze rybníka vede naučná stezka Rožmberk a cyklostezka Okolo Třeboně. Na konci hráze vede silnice ve směru Domanín a nedalo stojí Schwarzenberská hrobka. Pokud tuto silnici přejdete, vstoupíte na další hráz, tentokrát rybníka Opatovického. Hráz pak vede k nám do penzionu Mlýnský Dvůr.

  • U přístaviště stojí socha zakladalete Jakuba Krčína, která odkazuje je památku zakladatele.
  • Z přístaviště hráze také pravidelně vyjíždí motorová loď, v každou celou hodinu, denně od 10 do 18 hodin. Za nepříznivého počasí (silný vítr, vytrvalý déšť, bouřka) loď nevyplouvá.
  • Rybník slouží k chovu ryb a je také vyhledávaným místem rekreace - na březích rybníka najdete dvě městské pláže (větší s tobogánem na severním břehu a na jižním menší Ostende), vstup do vody je možný i z jiných míst. Je možné si tu půjčit šlapadla a pramice, najdete zde stánky s občerstvením a tobogan.

Zde si můžete prohlédnout video z výlovu

Přijeďte se podívat na výlovy Třeboňských rybníků, přijeďte do Třeboně. Ubytování si můžete ihned rezervovat na farmě Mlýnský Dvůr.

 

Kulturní akce ČERVENEC 2017

Kulturní akce ČERVENEC 2017

Měsíc červen vás přiláká nabídkou nejrůznějších akcí, které otevírají léto v Třeboni. I v tomto měsíci se můžete připojit k zajímavým cyklovýletům na Třeboňsko, které zde pořádají Třeboňské organizace.

více

Kulturní akce v Třeboni - SRPEN 2017

Kulturní akce v Třeboni - SRPEN 2017

Srpen je opět nabitý akcemi. Začíná koncerty začínajících nebo amatérských hudebníků a nadšenců, kteří v průběhu měsíce vystupují na hlavním náměstí. V srpnu se pak konají takové 4 větší akce.

více

AKCE PRO DĚTI - Čochtanova Třeboň 11. - 13. srpna 2017

AKCE PRO DĚTI - Čochtanova Třeboň 11. - 13. srpna 2017

...a nejen pro ně! Tato akce je věnovaná dětem a nejen těm, ale i rodičům a dospělým. Především připomínají postavu Werichova slavného vodníka Čochtana, ze hry Divotvorný hrnec do Zlaté stoky, okres Třeboň.

více

Festival Okolo Třeboně 2017

Festival Okolo  Třeboně 2017

Okolo Třeboně, Zpátky do Třeboně, Léto v Třeboni a Klasika na jihu - koncerty se odehrávají na Třeboňském zámku, jeho nádvořích, v zámeckém parku, divadle J.K Tyla a dalších místech Třeboně.

Ubytování v Třeboni při těchto koncertech najdete v našem penzionu!

více

VIDEO z penzionu

VIDEO z penzionu

Projděte se penzionem během krátké chvíle, prohlédněte si video

více

Penzion na Facebooku!

Penzion na Facebooku!

Podělte se o fotografie z Vaší dovolené v penzionu Mlýnský Dvůr.

více

Ubytování nabízí zábavu - jízda na elektrickém býku

Ubytování nabízí zábavu - jízda na elektrickém býku

Simulátor rodeo býka je zábavná atrakce, která simuluje běh opravdového divokého býka. Kdo déle se udrží v sedle?

více

Opékání selete či jehněte na rožni

Jedinečnou příležitost a skvělý gurmánský zážitek nabízíme pro hosty našeho penzionu.

více

Ubytování na farmě

Ubytování na farmě

V průběhu Vašeho pobytu se můžete zapojit do zemědělských prací a péči o zvířata.

více
Ubytování TřeboňMlýnský DvůrinformaceRestaurace Mlýnský DvůrceníkKontaktslužby
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím