svatby

VIDEO z penzionu

Projděte se penzionem během krátké chvíle, prohlédněte si videovíce

Opékání selete či jehněte na rožni

Jedinečnou příležitost a skvělý gurmánský zážitek nabízíme pro hosty našeho penzionu. více

Ubytování na farmě

V průběhu Vašeho pobytu se můžete zapojit do zemědělských prací a péči o zvířata.více

Pivovar Regent v Třeboni

Pivovar Regent najdete v historickém centru města, u úpatí hráze rybníka Svět. Navazuje na hradby třeboňského zámku. Pokud se vydáte do centra města a návštěvu pivovaru, nemůžete jej minout. Centrum města je vzdálené 2 km pěšky od našeho ubytování, po hrázích rybníků Světa a Opatovický.

Pivovar byl založen již v roce 1379 a od této doby se zde stále vaří pivo. Pivovar v současné době se vyrábí cca 80 000 hl ročně pod značkou Regent. Obchodní název pivovaru Regent je odvozen z historické postavy rytíře Jakuba Krčína z Jelčan, který byl zpočátku rožmberským úředníkem a později regentem rozsáhlého majetku pana Viléma z Rožmberka.

U vstupní brány do areálu pivovaru se nachází maloobchodní pivovarská prodejna, na nádvoří pivovaru najdete vstup do Pivovarské pivnice. Ze vstupní brány do pivovaru je vchod do pivovarské restaurace a Schwarzenberského sklípku. V létě je v provozu restaurace na terase s hudbou, s výhledem na hráz rybníka Svět.

Pivovar pořádá celoroční prohlídky, zajímavé jsou hlavně ty večerní. Projdete se starým pivovarským podzemím, ochutnáte domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic a  sladu. Můžete ochutnat i nefiltrované nepasterizované pivo.

Rezervace na tel.: 777 357 090, 774 295 691

 

Mlýnský Dvůr
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím