Hrady a zámky v okolí

Jižní Čechy jsou místem, kde najdete spoustu hradů, zámků a historických památek. Připravili jsme pro Vás přehled těch nej, které doporučujeme navštívit v průběhu Vaší dovolené na Třeboňsku.

Zámek Jemčina

Lovecký zámeček Jemčina se nachází ve vesnici Jemčina, části obce Hatín, nedaleko Novosedel nad Nežárkou. Od našeho penzionu je vzdálený cca 15 km.

Zámek nabízí  prohlídkovou trasu, při které se seznámíte s historií zámku Jemčiny a okolí, dozvíte se více o parforsních honech, historii raketového vojska na zámku, navštívíte konírnu, prohlédnete si unikátní dřevenou konstrukci jízdárny, čestný dvůr, zámeckou kapli, řídící stanoviště protiletecké obrany a expozici historie Jemčiny s loveckými trofejemi v  zrekonstruovaných prostorech zámku.

Nové Hrady

- najdete jihovýchodně od penzionu Mlýnský Dvůr, 28 km. Město se středověkým hradem, který je přístupný veřejnosti a mnoha dalšími památkami. Proslulé jsou i cyklotrasy Novohradska s názvem

  • Paměti Novohradska
  • Paměti Vitotrazska
  • Paměti Slepičích hor

Český Krumlov - zámek, otáčivé hlediště

Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Uvnitř města najdete spoustu zachovalých městských domů s krácnými fasádami a další zajímavé stavby a památky. Návštěvu Českého Krumlova doporučujeme jako celodenní tip na výlet. Přímo před vstupem do historického centra najdete velké placené parkoviště, kde můžete parkovat po celý den. Pak už jen vstoupíte do města plného historie a neuvěřitelné atmosféry. Děti jistě přiláká hradní příkop s živými medvědy. V letních měsích se v Krumlově konají nejrůznější slavnosti, koncerty a festivaly.

Doporučujeme navštívit také proslulé Otáčivé hlediště, které patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény.

Kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout