Český Krumlov

Vydejte se do nejhezčího města jižních Čech, do Českého Krumlova, kde na Vás čeká krásné historické jádro a další atraktivity. Krumlov stojí opravdu za návštěvu a doporučujeme ho jako celodenní výlet. 50 km od našeho ubytování Třeboň Mlýnský Dvůr najdete tento skvost.Český Krumlov Děti jistě přiláká hradní příkop s živými medvědy. V letních měsích se v Krumlově konají nejrůznější slavnosti, koncerty a festivaly.

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Český Krumlov je památka UNESCO, je významným turistickým místem. Město a zámek se v roce 1992 zařadily na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví – UNESCO.

Uvnitř města najdete spoustu zachovalých městských domů s krácnými fasádami a další zajímavé stavby a památky. Přímo před vstupem do historického centra najdete velké placené parkoviště, kde můžete parkovat po celý den. Pak už jen vstoupíte do města plného historie a neuvěřitelné atmosféry.

Zámek je po Pražském hradě nejrozsáhlejší zámecký areál v ČR.

Dělí se na několik částí:

 • Dolní hrad – nejpůvodnější část hradu, tzv. Hrádek s dominující věží
 • Horní hrad – hlavní část zámeckého areálu obklopující III. a IV. nádvoří
 • Plášťový most – několikaposchoďové přemostění Jelení zahrady spojující zámek, barokní divadlo a zámeckou zahradu z roku 1764
 • Zámecké barokní divadlo – jedno z mála dochovaných barokních divadel na světě z roku 1681
 • Letní a Zimní jízdárna
 • Zámecká zahrada – o celkové rozloze 10 ha, dlouhá 700 m, je rozdělena na francouzskou a anglickou část.
  • v první jmenované se nachází Kaskádová fontána,
  • v druhé pak barokní letohrádek Belárie spolu s otáčivým hledištěm, které patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény.

Historické centrum města

Centrum města je zcela obklopeno řekou Vltavou, s ostatními částmi města ho spojují mosty – Lazebnický most, most Dr. Edvarda Beneše, most Na Horní bráně; a tzv. Jelení lávka. Systém ulic s pravidelným náměstím je téměř nezměněný od doby svého založení. Nalezneme zde velký počet zachovalých městských domů – gotických, renesančních a v menší míře i barokních.

Historické jádro města také nabízí velký počet galerií umění a muzeí. Z těch nejvýznamějších doporučujeme:

 • Wax muzeum - výstava voskových figurín
 • Egon Schiele Art Centrum
 • Muzeum historických motocyklů

Kultura

Ve městě se v průběhu roku konná spousta významných regionálních a mezinárodních kulturních akcí. Mezi nejvýznamnější patří hudební festivaly MHF Český Krumlov nebo Festival barokních umění odehrávající se v prostorách Zámeckého barokního divadla. Historický festival Slavnosti pětilisté růže, je jednou z nejdůležitějších událostí města a regionu.

Grafitový důl

Historie grafitových dolů na Českokrumlovsku sahá až do poloviny 18. století. A právě v jednom z nich byl v hloubce 70 m pod povrchem vytvořen prohlídkový dvoukilometrový okruh, který můžete navštívit. Před prohlídkou dostanete ochrannou kombinézu, holínky a helmu, čelní světlo s baterií připevněnou k opasku.

Poté Vás důlní vláček zaveze do dolu, cca 75 m pod zemský povrch, cesta je dlouhá asi 1,5 km. Zbytek trasy pak pokračujete pěšky s průvodcem, který Vás seznámí s historií těžební činnosti, ukázkami a zajímavostmi. Celá prohlídka trvá cca 1,5 hodiny.

Zrcadlový labyrint

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel. Zrcadlová síň je navržena tak, že vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Procházející nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel.
Samozřejmě nechybí ani oblíbená prohnutá zrcadla různě deformující postavu.

Zrcadlový labyrint najdete v ulici Široká 52, v centrum města.

Kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout