České Budějovice

Dominantou Českých Budějovic je hlavní náměstí s rozměry 133 x 133 m, největší v Česku a jedno z největších v Evropě. V jeho středu stojí barokní Samsonova kašna, poblíž je v dlažbě zasazen pověstmi opředený bludný kámen; poznáte ho podle vyrytého křížku. Z výšky náměstí střeží gotická Černá věž, je o 36 cm odkloněná od svislé osy. Městem protékají řeky Malše a Vltava. České Budějovice najdete 26 km od našeho ubytování Třeboň Mlýnský Dvůr.

V turistické sezóně je možné vystoupat i na gotickou Rabštejnskou věž v centru města. Ve městě se nachází Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum, Budvar muzeum České Budějovice a Muzeum energetiky.

Další možnosti a zajímavosti

  • Veřejné bruslení v areálu Zimního stadionu - probíhá vždy od září do dubna
  • Hřiště bez bot pro děti - tunely, skluzavky, akční věže a další. K dispozici je i dětský koutek, kavárna, wi-fi zdarma a keramická dílna. Pro nejmenší děti je připraven prostorný dětský koutek s malou skluzavkou, prolézacím tunelem, didaktickými hračkami, nástěnnými herními prvky, legem a mnoha dalšími oblíbenými hračkami.
  • Půjčovna turistických koloběžek a cyklovozíků sídlí v historickém centru Českých Budějovic, Heydukova 10
  • Prohlídka pivovaru Budvar - v multimediální expozici

Koupání v Českých Budějovicích

Pro celoroční koupání můžete využít plavecký areál, kde najdete 50 m dlouhý bazén, skokanskou věž, páru, vířivku a restauraci. V areálu jsou poskytovány také doplňkové služby - sauna, masáže, fitness, kadeřnictví, kosmetika.

Ve venkovní plovárně můžete využít dva bazény – padesátimetrový pro plavce a menší pro neplavce, brouzdaliště s věncem venkovních sprch, solária, písčitou i travnatou pláž a komplex dřevěných šaten. Nově zde byly vybudovány i obří skluzavky a součástí areálu je i restaurace s terasou.

Prohlídka radnice s průvodcem

Českobudějovická radnice je v současné době jedna s nejzajímavějších budov v Čechách, kdy v sobě ideálně kloubí historii s moderní architekturou a určitě stojí za to ji poznat. Nenechte si ujit možnost prohlédnout si ji s odborným výkladem. Radnice se nachází kde jinde, než na hlavním náměstí.

Celodenní jízdy na koních

Celodenní putování na koních se nyní nabízí v okolí Českých Budějovic. Jízdy jsou vhodné pro úplné začátečníky, laiky i pokročilejší jezdce - děti i dospělé. Počet kilometrů se obvykle pohybuje mezi 20 až 40, okruh či cesty mají vždy konkrétní cíl.

Celkem strávíte v sedle cca 6 hodin. Výlet je možné domluvit na pracovní den v týdnu i sobotu, neděli či svátky.

Vrbové království Via elegans, České Vrbné

Kostýmové prohlídky města

Chcete-li poznat památky Českých Budějovic trochu jinak než je obvyklé, vydejte se na kostýmované noční prohlídky po stopách českobudějovických strašidel. Projedete se společně koněspřežkou, založíte akciový pivovar Budvar, pohovoříte se sochou Josefa Dietricha, necháte si vyprávět příběh lampáře Vojty a jiné pověsti z historie města.

Prohlídky se konají od června do září.

České Budějovice najdete 26 km od našeho ubytování Třeboň Mlýnský Dvůr.

Kontakty

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout